V dnešní době jsou vánoční svátky spojené především s bohatou nabídkou jídla, všech možných pochoutek a odpočinku u velkého množství pohádek. Přeto bychom Vám chtěli popřát vánoce plné krásných zážitků, přátelských setkání a do nového roku mnoho zdraví, vitality a spokojenosti.

Tentokrát chcete zhubnout natrvalo 

Kurz redukce váhy se zapojením správných návyků, bez užívání jakýchkoliv doplňků stravy .

To vše pod vedením odborníka se zdravotnickým vzděláním a možností pracovat i s klienty, kteří již mají zdravotní komplikace, jako je diabetes melittus (cukrovka), zvýšený krevní tlak, zvýšené množství cholesterolu v krvi, ale i komplikace v podobě alergií, nebo špatného zažívání.

Každý klient je jedinečný a proto si zaslouží správný individuální přístup. To vše na Vás čeká v ambulanci KamVy v Karlových Varech


Živiny a další potravinové složky ovlivňují funkci těla, chrání před nemocemi,

obnovují zdraví a určují reakci lidí na změny prostředí. Za určitých okolností

a u některých jedinců může být výživa vážným rizikovým faktorem pro řadu nemocí.

Běžné potravinové složky mohou působit na lidský organismus, ať už přímo nebo nepřímo.

Projekt VZP - Podpora kvality péče

V současné době probíhá podpora pacientů s onemocněním diabetes mellitus 2 

VZP svým klientům přispívá nad rámec veřejného zdravotního pojištění z fondu prevence na služby nutričního terapeuta.


Od 1.1.2020 dále VZP plánuje rozšíření projektu na obezitu dospělých, hypertenzi a vybrané diagnózy u dětí.

Obezita se považuje za závažné onemocnění, které s sebou přináší celou řadu nepříjemných až nebezpečných zdravotních komplikací. Patří mezi ně kardiovaskulární onemocnění, onemocnění pohybového aparátu nebo třeba zvýšené riziko diabetu II. Typu. Tato onemocnění skutečně není radno brát na lehkou váhu, i přesto celá řada lidí zoufale podceňuje prevenci i pravidelné kontroly u lékaře.

V naší ambulanci jsme u příležitosti DNE OBEZITY pořádaným organizací STOB, přivítali několik zájemců o analýzu těla a konzultaci zdarma. Většina návštěvníků přišla pouze preventivně, ale důležité je, že společnost začíná mít zájem o své zdraví a uvědomuje si svůj podíl na celkovém zdravotním stavu  😊.

Letošní 18. květen připadá na Evropský den obezity a STOB u toho samozřejmě nemůže chybět.

K této příležitosti jsme pro vás tentokrát připravili celý TÝDEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ, během něhož budete moci využít konzultací a měření složení těla u odborníků STOBu

▶ A to vše ZDARMA. ◀

Tato jedinečná akce proběhne v týdnu od 13. do 19. května a vy se tak můžete těšit na osobní péči našich lektorek a k tomu na malý dárek od STOBu.

V KamVy na vás budeme těšit 15.5. od 9h do 11h  nebo 17.5. od 16h do 18h

https://stob.cz/cs/evropsky-den-obezity-2019?fbclid=IwAR1AflWZf2VrQ12h68VYFVznBYt0KFuz2SaVF5EZ5wHs7WeqdAyr_TXe5HA

S jarem se v médiích a zejména na internetu a sociálních sítích množí výzvy a návody k jarní očistě či dokonce „detoxu“ organismu pomocí různých zaručených prostředků

Optimálním řešením je prosté dodržování rozumného životního režimu a stravování. To znamená pravidelné stravování nejméně 3x denně s denní konzumací zeleniny a ovoce v množství 500 g a dostatečným množstvím neenergetických nápojů v množství 30 ml na kg hmotnosti. Základním požadavkem je stravování pestré, s využitím všech dostupných potravin ve vzájemných kombinacích a bez vyloučení některé potravinové skupiny. Při zpracování potravin do jídel je třeba omezit takové, které vytváří škodlivé látky, a to je smažení a grilování. Významně našemu tělu prospěje vyloučení alkoholických nápojů.

https://www.nutriport.cz/2019/02/18/potrebujeme-se-na-jare-vycistit-aneb-myty-o-jarnim-detoxu/?fbclid=IwAR0hoTT80Ma12AvOyRa8RyRjn6VEzHVecaL1Z8QgUeah4zsMYvc89vcVvAo

První zdravotní pojišťovna OZP nabízí komplexní program péče pro klienty s onemocněním diabetes mellitus 2. typu, hypertenzí či kombinací obou onemocnění. Snahou je pomoci zkvalitnit život klientů s tímto chronickým onemocněním, a výsledně tak snížit rizika nežádoucích dopadů na zdraví.

Co tento program nabízí?

  • Zdarma 2 konzultace (úvodní a kontrolní) u smluvního nutričního terapeuta či výživového poradce
  • V rámci těchto konzultací zajistí smluvní partner vyšetření složení tělabioimpedanční metodou na přístroji s bimanuálním a bipedálním měřením
  • Každý pojištěnec obdrží hodnotný dárek v podobě výživové pomůcky ("Talířky")
  • V případě splnění podmínek kontrolního měření (kontrolní konzultace) obdrží každý pojištěnec 150-300 kreditů na příspěvky ve VITAKARTĚ ONLINE
  • Sleva 15% pro každého účastníka tohoto programu na další služby nutričních terapeutů a výživových poradců.

Program je určen pro všechny pojištěnce ve věku 18 let včetně a více s diagnózou diabetes mellitus 2. typu či hypertenzí, případně kombinací obou onemocnění.

Až 60 procent rodin se stará o svého nemocného příbuzného vlastními silami. Přes dvě třetiny z nich však netuší, jak si poradit, pokud pacient nechce jíst, vyplývá z průzkumu pražské Thomayerovy nemocnice. Úbytek pouhých tří kil přitom může zkomplikovat léčbu, prodloužit nemoc či vést k odložení potřebné operace.

Nechutenství a nezájem o jídlo doprovází řadu častých nemocí. Se ztrátou chuti k jídlu se mimo jiné potýkají onkologičtí pacienti, lidé po mrtvici či s demencí, s nemocemi trávicího ústrojí, dýchacích cest či s psychickými poruchami. "Není to problém jen zdravotnických zařízení, kde není dobrá nutriční péče, ale zejména domácí péče, kam nutriční terapeut nevidí," tvrdí Pavel Kohout z Thomayerovy nemocnice. 

Podle něho může několikadenní nechutenství vést k rychlému úbytku svalové hmoty, což zvyšuje riziko, že se pacient přestane hýbat, dostane zápal plic a bude dehydrovaný. "Zejména senioři mají minimální rezervu a každá ztráta kil je znát. Návrat z domova do nemocnice není příjemný," dodává Kohout. 

Podle něho však záleží zejména na nejbližších, kteří si musejí váhového úbytku včas všimnout. Pacient bez síly totiž není schopen absolvovat potřebná vyšetření a v některých případech dokonce ani operace. "Až třetina pacientů v domácí péči sní pouze třetinu běžné porce, což by měla rodina zaznamenat. Je dobré vést si údaje o tom, co nemocný jedl, kdy a v jakém množství. Dalším ukazatelem je rychlé hubnutí a únava i při malé námaze," vyjmenovává Kohout. 

Pokud si však rodina s nemocným neví rady, měla by vyhledat odbornou pomoc. Nutriční terapeuti v nemocnicích či speciálních centrech upraví jídelníček nebo doporučí takzvaný sipping. "Sipping je komplexní tekutá strava, kterou pacient pomalu usrkává a díky níž se mu do těla dostanou potřebné živiny," vysvětluje pojem Kohout a dodává: "Neváhejte se o výživu svých blízkých zajímat. Je to totiž to jediné, co jsme schopni v léčbě ovlivnit."

zdroj: https://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/vetsina-rodin-ma-doma-pacienta-ale-nevi-jak-se-o-nej-starat_197101.html?showTab=diskutovane

Úpravy stravy jsou určeny pro všechny se špatným stavem výživy, který je způsoben nedostatečným nebo nesprávným přísunem základních živin (cukry, tuky, bílkoviny) či stopových prvků.

Nutriční ambulance nabízí podporu zejména při gastroenterologických onemocněních (onemocnění zažívacího traktu -  Crohnova choroba, ulcerozní kolitida, onemocnění slinivky břišní, jaterní onemocnění, stavy po resekcích střeva) neurologická onemocnění (stavy po cévních mozkových příhodách) stavy po rozsáhlých komplikovaných chirurgických operacích a v neposlední řadě i onkologická onemocnění přirozeně vyvolávají různé stupně poruchy výživy, které vyžadují specifickou nutriční péči.

Ambulance nachází uplatnění i v rámci předoperační nutriční přípravy, při sestavování vyváženého jídelníčku pro klienty s alergiemi či intolerancí na některé suroviny, potraviny.

Zdraví celé rodiny začíná v nákupním košíku. I relativně malé změny v nákupních zvyklostech mohou mít významný vliv na vaše zdraví. Proto stojí za to, jíst zdravě. 

Akce zaměřená na správné a zdravé nakupování již skonžila, ale pokud jste se akce zúčastnili a chtěli by jste tyto informace mít, můžete se obrátit přímo na naší Karlovarskou ambulanci výživy. Vaše dotazy rádi zodpovíme.  Provedeme vážení na "chytré" váze a poradíme na co se zaměřit při výběru potravin pro přípravu kvalitní stravy. 

Na krátké video z akce se můžete podívat na adrese:  https://www.youtube.com/watch?v=JCNO9mvYw_w

 

 

  Úžasné seniorky v CarpeDiem. Většinou jsme naměřili takový metabolický věk , že by ještě měli chodit do práce 😉🧘‍♀️

Máte zájem o spolupráci?
Jméno *

Zadejte jméno.
Email *

Zadejte email
Telefonní číslo

Zadejte telefon
Zpráva *

Zadejte text zprávy
Potvrďte, že nejste robot:

Potvrďte, že nejste robot.